O nás

Lunar Runners (mesační bežci) sa zrodili z lásky ... s úmyslom spájať ľudí a ich lásku k behu. A ako vznikla myšlienka založiť bežeckú skupinu? Tá mi prebehla mysľou a zakotvila v srdci po tom, ako som objavila so svojim prvým trénerom čaro tohto športu. S behom som začínala úplne od nuly. Okrem lyžovania a príležitostného bicyklovania som si v rámci športových aktivít odbehla tak maximálne zopár metrov, keď som utekala na autobus :) Milovala som a dodnes milujem ten pocit, ktorý mi beh dáva - pri každom novom kroku cítim, ako mi v tele začínajú vyhrávať endorfíny, postupne sa uvoľňuje napätie, opadáva stres a srdce napĺňa radosť-> nefalšovaná, čistá, milovaná, bežecká :) Zastávam názor, že o dobré veci by sa mal človek deliť. Verím, že vďaka Lunarom sa o bežeckú radosť podelíme, budeme ju zažívať spoločne na každom jednom tréningu a predáme ju aj ďalej ;)

Asi by som sa mala trochu predstaviť, aj keď som aj pre seba jednou veľkou neznámou. Život sám ma neustále učí, ukazuje mi smer a tak ním akosi blúdim, objavujem nové s úsmevom na tvári :) Ten, kto ma pozná, vie, že takéto veci mi moc nejdú, ja radšej predstavujem iných, ale pokúsim sa ;) Priatelia, hovorte mi Janica, pýtate sa prečo? Mojou srdcovkou, športovým vzorom je Janica Kostelić, bývalá lyžiarka, pre mňa úžasný človek a veľká bojovníčka. Inšpirujem sa ľuďmi, ktorí sa nevzdávajú, idú proti prúdu a zachovávajú si vlastnú tvár. Ja som aj vďaka behu objavila, že môžem byť sama sebou a dôležité je nie koľko km odbehnem, ale to s akým úmyslom a odhodlaním do každej novej výzvy idem :) Beh mi dáva toľko radosti a nadšenia, že by som ňou najradšej vyobjímala celý svet. Pre mňa Janica nie je len prezývkou, som to celá ja: JA-NIČ- A? #veselomusibyt ;)

Zvykne sa hovoriť, že vo dvojici sa šťastie krajšie prežíva a ťažšie chvíle ľahšie zvládajú. Verím, že spoločne veľa vecí zvládneme. Budem sa snažiť, aby ste si beh hlavne užívali, veď o tej radosti, nadšení v srdci, odhodlaní v teniskách by to naše spoločné lunárne behanie malo byť. Čím som staršia, tým viac mi je bližšie heslo: Drž sa ľudí, pri ktorých sa usmievaš ;) Držte sa nás a ja verím, že sa usmievať budete ;)

Teším sa z každého #Lunara, ktorý s nami vyBEHNe, pretože len vďaka vám viem, že založiť mesačných bežcov malo zmysel.

Ďakujem zo srdca tiež všetkým, ktorí nám držia palce, prajú nám a behajú s nami ;)

#Lunari, buďte sami sebou, buďte šťastní, usmiati, držte sa svojich snov a žite ich :) Ja ten svoj prežívam aj vďaka vám ;)

Janica – Lunarica :)